Radca prawny Bielawa

38 5 kwietnia 2022

Kancelaria notarialna Bydgoszcz

Do czego potrzebna jest kancelaria notarialna Bydgoszcz?

Jeżeli mieszkasz w Bydgoszczy to powinieneś wiedzieć, że w pewnym momencie będzie Ci potrzebna usługa notariusza. Czy wiesz jakie ma kompetencje i w czym dokładnie może pomóc Kancelaria Notarialna Bydgoszcz?

Niezliczona ilość prawnych czynności, które mają miejsce każdego dnia wymaga poświadczenia przez odpowiednie osoby, aby była w tak zwanej mocy prawnej. Tutaj z pomocą przychodzi notariusz, który dzięki swoim kompetencjom rozprawi się z niejednym problemem.

Notariusz zajmuje się głównie sporządzaniem aktów notarialnych czyli spisuje wole stron i poświadcza je prawnie. Akt notarialny możemy podpisać na przykład podczas zakupu lub sprzedaży mieszkania, działki czy innych nieruchomości. Dzięki notariuszowi, który jest świadkiem umowy między różnymi osobami, dokument uzyskuje charakter urzędowy.

Kancelaria notarialna zajmuje się także poświadczeniami dziedziczenia, spadkami, sukcesjami w przedsiębiorstwach i wieloma innymi sprawami.

Ile kosztuje notariusz? Na cenę czyli tak zwaną taksę notarialną wpływa wiele czynników. Głównie jest uzależniona od wartości przedmiotu czynności notarialnej czyli na przykład wartości nieruchomości. Niektóre czynności są również wpisane w rozporządzeniu „taksa notarialna” gdzie możemy znaleźć stawki za konkretny serwis notariusza.

About 

Related Articles