Zielone punkty widokowe w Londynie

Przepiękny widok z Parliament Hill

Londyn, miasto pełne ludzi, muzeów, sklepów, teatrów, jedzenia i.. pięknych widoków! Uwelbiam podziwiać krajobraz z wysokich wzniesień, parków czy budynków. Londyn oferuje wszystke te atrakcje! Na wysokim pozomie. 😉

Jak już kiedyś wspominałam w poście –> 10 praktycznych wskazówek jak podróżować, punkty widokowe to jedna z tych atrakcji, które zawsze muszę odhaczyć na swojej liście do zwiedzenia. Szczerze mówiąc, gdy już wiem, gdzie jadę w kolejną podróż, to zawsze najpierw sprawdzam czy są tam punkty widokowe. Nie ma nic piękniejszego niż podziwianie zachodów słońca w takim miejscu. Z góry widać wszystko i nawet gdy nie mam mapy (choć to się rzadko zdarza), mogę ocenić ile kilometrów już przeszłam, albo staram się odnaleźć moje Airbnb.


Hampstead Heath, Parliament Hill

Moim absolutnym faworytem jest widok z Hamstead Heath. Był to mój pierwszy widok na miasto z perspektywy parku. Sam punkt widokowy nazywa się Parliament Hill.

Widok jest przepiękny! Najfajniejsze jest to, że w UK można spokojnie pić alkohol na zewnątrz. Także możecie zabrać swoje ulubione wino, rozsiąść się wygodnie i podziwiać panoramę miasta.

Latem spotkać tam można ludzi na kocykach, całymi rodzinami. Piknikują sobie, grają i jedzą. Codziennie można też tam pogłaskać włochate czworonogi – wielokrotnie testowane! 🙂

Jak dojechać?

  • Autobus – 210
  • Underground – Northern Line – stacja Hampstead

Alexandra Palace

Alexandra Palace jest kolejnym miejscem gdzie można ujrzeć Londyn z góry. Na szczycie wzgórza znajduje się budynek, który powstał w 1873 roku. Niestety po 16 dniach spłonął, ale po niecałych 2 latach pałac został ponownie otwarty. Ciekawostką jest, że w 1935 roku BBC wynajęło wschodnią część budynku aby nadawać wiadomości. Od 1936 roku do 1956 Alexandra Palace była głównym ośrodkiem nadawnia wiadomości. W 1986 Pałac stanął w płomieniach po raz drugi. Większość budynku została doszczętnie zniszczona, na szczęście miejsce nadawania wiadomości przez BBC zostało nienaruszone. 8 lat trwały prace, aby przywrócić Pałac do poprzedniej świetności.

Alexandra Palace zbudowała sobie reputację jednego z najlepszych londyńskich lokali. Dzięki pięknej lokalizacji z panoramicznym widokiem na Londyn, wspaniałymi elementami architektonicznymi. Pałac jest obecnie bardzo popularnym wyborem zarówno dla imprez firmowych, jak i prywatnych. Co roku zjawają się tam światowej sławy gwiazdy, organizowne są koncerty, cotygodniowe, letnie festiwale i można też świętować tam Nowy Rok – bilety rozchodzą sę bardzo szybko, więc jeżeli ktoś chciałby wybrać się na taką imprezę, musi odpowiednio wcześniej sprawdzać stronę na FB.

Zaraz przy barierkach Alexandra Palace znajdują się teleskopy. Można przez nie podziwiać Londyn i pobawić się w małego odkrywcę. 😉 Koszt tego był bodajże – 50p. Gdy wrzucicie monetę, zegar odmierza czas do ponownego zasłonięcia teleskopu.

Za budynkiem znajduje się, park, skate park, staw na którym możecie wypożyczyć rowery wodne, możecie pouprawiać wspinaczkę drzewną, a nawet zjeść obiad. Alexandra Palace ma dużo do zaoferowania. Nieco niżej, schodząc w dół do parku, znajduje się Farmers Market. Z tego co się orientuję, to w każdy weekend można tam kupić jajka od szczęśliwych kurek i domowe przetwory.

Jak dojechać? 

  • Autobus – W3
  • Underground – Picadilly line, stacja Wood Green
  • Overground – Alexandra Palace Station

Regent’s Park, Primrose Hill

Primrose Hill położone jest 100m nad poziomem morza. Znajduje się po północnej stronie Regent’s Park. Tam również można znaleźć ławeczki by siąść i podziwiać widoki. Ostatnim razem jak odwiedziłam ten park, przycupnęłam sobie pod drzewem i czytałam książkę. Widoki są naprawdę zdumiewające. Gdyby tylko można było rozbić namiot, byłabym tam pierwsza! 🙂

Jest to miejsce, w którym Guy Fawkes i Robert Catesby mieli nadzieję obejrzeć ich słynną destrukcję Izb Parlamentu w 1605 roku.
Na Primrose Hill można odkryć wiele atrakcji, znajdziesz tam stawy kąpielowe, place zabaw, korty tenisowe, boiska do ćwiczeń. Heath to fantastyczne miejsce na karmienie ptactwa wodnego, tylko trzeba uważać na palce. 😉 Polecam obejść cały park, przepiękne miejsce.

Jak dojechać?

  • Underground – Northern Line – stacja Chalk Farm

Jeżeli wybieracie się do Londynu, to będzie to świetna okazja aby oddalić się nieco od centrum, wszechobecnego tłumu i zatrzymać się na chwilę.

Może ktoś z Was był w tych miejscach i chciałby się podzielić wrażeniami? Śmiało piszcie w komentarzach. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty