Polska oczami Amerykanina part II

polska_oczami_amerykaninaII

Nadeszła wiekopomna chwila.. czyli dodaję kolejne pytania i odpowiedzi, które kiedyś zadawałam Davidowi. Pierwsza odsłona ‘Polska oczami Amerykanina’ cieszyła się nie miałym zainteresowaniem. Zdarzyło mi się, że dostałam pytania dla Davida na IG i tam również dzieliłam się z Wami odpowiedziami. Natomiast, jeżeli ktoś nie czytał poprzedniej części, to linkuję ją tutaj:

Polska oczami Ameryknina part I

Jeżeli mógłbyś porównać Polskę I USA – I wybrać, w czym Polska jest lepsza od Stanów – co by to było?

Mam wrażenie, ze w Polsce ludzie żyją i cieszą się życiem trochę bardziej niż typowi amerykanie w Stanach. W USA ludzie są wiecznie zabiegani i ciężko pracują, po to by móc zarobić więcej pieniędzy. Natomiast w Polsce, z tego co zaobserwowałem, ludzie lubią to co robią, bez tej całej presji pieniądza.

Które miasto jest Twoim ulubionym I dlaczego?

Hahaha! Podchwytliwe pytanie – oczywistym jest, że moim ulubionym miastem jest Słupsk. Może i jestem stronniczy, ale to tylko dlatego, że tam żyłem i zdążyłem zaprzyjaźnić się z lokalną społecznością. Miasto jest małe, niemniej jednak ma w sobie urok. 

Gdybys mógł tutaj wrócić i zamieszkać, jakie wybrałbyś miasto?

Myślę, że Kraków byłby najlepszym miastem, jeżeli już miałbym wybierać. Jest to historyczne miasto – duża ilość atrakcji do zobaczenia. Kraków oferuje sporą ilość restauracji oraz sklepów. Oprócz tego, jest blisko do Europy centralnej, co ułatwia podróżowanie. Zdecydowanie łatwiej się podróżuje stąd, niż z Gdańska czy Poznania. 

Warszawa czy Kraków? Które z miast lubisz bardziej?

Myślę, że już odpowiedziałem na to pytanie wyżej. Niemniej jednak, byłem w Warszawie dwa razy i uważam, że jest to piękne miasto z równie zaskakującą architekturą co Kraków. Lubię Stolicę, tak samo jak każde inne polskie miasto w którym miałem okazję być.

https://www.instagram.com/p/B6fphanA9du/
Nasze pierwsze Święta Bożego Narodzenia w Londynie

Co możesz powiedzieć o Polakach? Czy faktycznie są tak przyjaźni, jak się mówi? 

Każdą osobę, która miałem okazje poznać była bardzo przyjaźnie nastawiona. Mimo, że nie znałem zbyt wielu słów w języku polskim, to czułem się bardzo miłe widziany i byłem traktowany jak po przyjacielsku.


**Ze wspólnych miesięcy, które mieliśmy okazję spędzić w Polsce – Davida nie spotkała żadna przykra sytuacja. Trochę podróżowaliśmy po Polsce. Odwiedziliśmy Kraków, Gdańsk, Poznań, Warszawę, Ustkę, i jakieś mniejsze mieściny. Mam nadzieję, że za jakiś czas wybierzemy się do Polski i będziemy kontynuuować zwiedzanie. I kto wie, może jeszcze raz zadam Mu kilka pytań.

4 comments
  1. Polecam odwiedzić Wrocław, skoro Krk się tak podobał Davidowi to myślę że Wrocław urzeknke Was nawet bardziej 🙂

  2. Bardzo chcieliśmy jechać do Wrocławia, ale zawsze jakoś było nam nie po drodze. 🙂

    Jakieś szczególne miejsce, które moglibyśmy odwiedzić?

  3. Patryk, co masz na myśli, że tak samo mówimy o innych krajach? To, że wszystko nam się podoba czy to, że tubylcy są z reguły pozytywnie nastawieni na obcokrajowców? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.