Polska oczami Amerykanina part I

polska_oczami_amerykanina

Od kilku miesięcy chciałam się w Wami podzielić spostrzeżeniami Davida z Polski. Jak długo tutaj mieszkał, czy ma jakieś ulubione jedzenie oraz to, co Go zaskoczyło przylatując do kraju Bałtyckiego. Niestety, życie na odległość nie jest proste, ale w końcu się udało. Skonstruowałam kilka pytań i wysłałam! Szczerze mówiąc, byłam niesamowicie ciekawa, co takiego dostanę w mailu zwrotnym.

Muszę przyznać, że tłumaczenie z angielskiego na polski, tak aby było to w miarę zrozumiałe i jakoś trzymało się całości, łatwe nie było. Tłumaczem nie jestem, także proszę o zrozumienie. 😉


Jak długo mieszkałeś w Polsce?

Dzięki pracy, którą wykonuję, mieszkałem w Polsce mniej więcej rok. Odkąd opuściłem kraj i wróciłem do Stanów, byłem tutaj jeszcze 3 razy. W planach mam kolejne podróże do tego pięknego kraju.

**Jedno wiem napewno, David ma wielki sentyment do mojego miasta rodzinnego – ciekawe dlaczego? 😉


Jakie jest Twoje ulubione Polskie danie?

Ciężko jest mi wybrać moje ulubione polskie danie. Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że w Polsce jest zupełnie inna jakość jedzenia. Inna jakość – tutaj mam na mysli, że jedzenie nie ma w sobie tej całej chemii, którą mamy w Stanach.

Jeśli byłbym zmuszony do wybrania, to zdecydowanie postawiłbym na gołąbki, zupę gulaszową albo placka ziemniaczanego. Nie odmówię również pierogów.

**Wspólnie z Davidem mamy kilka ulubionych restauracji w Słupsku – jedną z nich jest Pieprznik, bar mleczny i Koty za płoty. W Pieprzniku serwują jedzenie polskie.. mają genialne zupy, bardzo dobre ryby i coś cięższego jak golonka i bigos. O barze mlecznym chyba nie muszę się rozpisywać – saaaaame dobrci! Koty za płoty to bardzo urocze miejsce, gdzie serwują najlepsze naleśniki w mieście! Mogę powiedzieć, że przez większość czasu stołowaliśmy się na mieście. Davidowi zawsze wszystko smakowało. 😉

Co Cię najbardziej zaskoczyło?

Najbardziej zakoczyło mnie to, że Polska jest takim pięknym krajem! Przyjeżdżając tutaj ze Stanów nie wiedziałem za dużo o Polsce, oprócz tego, że kiedyś był to kraj komunistyczny. Z upłwem czasu, gdy tutaj mieszkałem, nauczyłem się, że Polska ma niezwykle bogatą historię. Dużo tutejszych budynków zbudowanych jest na podstawie architektury klasycznej.

Polska ma wiele cudownych, historycznie ciekawy miejsc do zobaczenia. W przyszłości chciałbym odwiedzić jak najwięcej takich miejsc i jeszcze bardziej poznać historię.

***Od siebie mogę dodać, że David zaskoczony był, że my, Polacy polewamy pizzę ketchupem lub innym sosem. Gdy po raz pierwszy spróbował pizzę, doszedł do wniosku, że nasze ciasto ma zdecydowanie za mało sosu pomidorowego i pizza zwyczajnie jest za sucha. 😉

Czego nie lubiłeś mieszkając w Polsce?

Kiedy przyjechałem po raz pierwszy, był już listopad. Dni były krotkie, ciemne i bardzo deszczowe. Pochodząc z północno-wschodniej części Stanów, jestem przyzwyczajony to złej pogody, lecz w Polsce jesień ciągnie się nieskończenie długo. Osobiście bardziej wolę śnieg, niż deszcz.

Gdy po wyjątkowo mokrej i deszczowej zimie, nadeszła wiosna, to było coś! Myślałem, że ciepłe i słoneczne dni już nigdy nie nadejdą. Lato w Polsce jest piękne.

*** Tutaj muszę przyznać Mu rację. Jesień w 2016 roku była wyjątkowo okropna, tak samo jak zima. Mało śniegu i słońca. Było bardzo mokro i wietrznie.. Po swoim przylocie (zleciałam do Polski w lipcu) zastanawiałam się, czy angielska pogoda nie przywędrowała ze mną do Słupska. 😉

Jeżeli jesteście ciekawi, co jeszcze David myśli o Polsce, to stay tuned! A może Was coś zaskoczyło? Macie jakieś ciekawe historie związane z obcokrajowcami? Podzielcie się nimi w komentarzach. 🙂

1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.