Moje ulubione aplikacje do obróbki zdjęć i filmów

W życiu używałam mnóstwa aplikacji do przerabiania zdjęć. Pamiętam jak na początku używałam tylko Instagrama, aby dodać filtr (im bardziej wymyślny i zmieniający zdjęcie, tym lepiej), później zaczęły się pojawiać jak grzyby po deszczu aplikacje z wbudowanymi filtrami. Testowałam różne i jedne pasowały bardziej lub mniej, jedne miały funkcje, których inne nie miały. Niestety tak jest do dzisiaj. Są aplikacje, które jedne funkcje mają dobrze rozbudowane, a inne mniej. I dlatego ja nie korzystam z jednej aplikacji, tylko z kilku. Każda z nich ma w sobie coś, czego nie ma w sobie inna.

Aplikacje, których używam na codzień podczas obróbki zdjęć:

TouchRetouch to odkrycie 2018 roku. Najlepsza appka do usuwania różnych rzeczy na zdjęciu.

Lightrooma używam do ogólnej obróbki. Poprawiam tutaj światło, kontrast, ekspozycję oraz tworzę i używam swoje własne presety. Uwielbiam Lr za to, że jest tak wszechstrony.

Naświeższa aplikacja w mojej kolekcji, jeżeli chodzi o używanie. Poleciła mi ją Judyta z @razemlepiejpodcast i totalnie przepadłam. Bardzo intuicyjna aplikacja ale zawiera również bardziej szczegółowe ustawienia jeżeli chodzi o obróbkę twarzy. Co jest ciekawe w tej aplikacji, to to, że można wyciąć tło i zastąpić je dowolnym zdjęciem.

InShot jest świetną aplikacją do składania filmików. Można szybko przyspieszyć, zwolnić, dodać napisy, dodać muzykę z ich prywatnej biblioteki i co najważniejsze, jest prosta w obsłudze. Polecam każdemu kto chociaż trochę interesuje się montażem filmów.

Photoscape używam na laptopie do delikatnej obróbki zdjęć na blog. Tutaj też zmieniam rozmiar, dostosowuje kontrast albo zwycajnie aplikuję jeden z filtrów dostępnych w programie.

Jeżeli ktoś z Was jeszcze nie słyszał o Canvie, ten chyba przespał cały zeszły rok. Świetna aplikacja do tworzenia prostych grafik potrzebnych do różnych rzeczy.

A jakie są Twoje ulubione aplikacje do obróbki zdjęć? A może używasz tylko jednej? Jeżeli chciałabyś mi opowiedzieć więcej, czekam na komentarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.