Miesięcznik rudej 04/2020

Już od dłuższego czasu chciałam dzielić się z Tobą artykułami, które czytam, muzyką, którą słucham, ulubionym podcastem czy śmiesznym memem. Pomysł był taki, aby umieszczać linki w Stories na IG, ale niestety nie mam jeszcze funkcji ‘swipe up’ dlatego też postanowiłam przenieść się tutaj.

I w taki sposób powstał Miesięcznik rudej

Zaparz sobie kawę/herbatę/kakao, usiądź sobie wygodnie i rozgość się. Jedziemy z miesięczną porcją rudych dobroci.


Pies, który przynosi zakupy kobiecie, bo ona jest w izolacji – nic słodszego dzisiaj nie zobaczysz.

Nie wiem jak Ty, ale ja lubię czytać o psach-bohaterach! I to jest klasyczny przykład tego, jak dobrze ułożony i wychowany pies potrafi pomóc. Ogólnie goldeny retrivery uwielbiają taką ‘zabawę’, to stymuluje ich mózg i dzięki temu są szczęśliwe. Poniżej znajdziesz przycisk, który przeniesie Cię do całego artkułu.

Piosenka, która pozwoli Ci uspokoić rytm serca, obniży ciśnienie we krwi oraz zredukuje poziom kortyzolu – hormonu odpowiedzialnego za stres.

Marconi Union – Wightless

“16 października 2011r. Marconi Union stworzył ośmiominutowy utwór zatytułowany „Weightless” we współpracy z British Academy of Sound Therapy. Piosenka zawiera nagrania gitary, fortepianu i zmanipulowanych nagrań terenowych. Całość przerywana jest niskimi tonami, które rzekomo wywołują stan podobny do transu.

W listopadzie 2011r. Marconi Union znalazło się na liście wynalazców roku magazynu Time, pisząc i nagrywając utwór „Weightless”.

W styczniu 2017r. utwór znalazł się na listach przebojów Billboard.”

żródło: Wikipedia

Odkąd odkryłam ten utwór, nie potrzebuję żadnych aplikacji, które pomagają w zasypianiu. Swego czasu testowałam różne aplikacje, z lepszym lub gorszych skutkiem. Zdarza mi się, że budzę się nawet kilka lub kilkanaście razy w ciągu jednej nocy. Kiedy już przejrzę cały Instagram i Pinterest, a wciąż nie mogę zasnąć – włączam sobie ‘Weightless’ i powoli zasypim.

The art of Meg Adams

Uwielbiam ten styl, kreskę, a przede wszystkim poczucie humoru. Mogę siedzieć godzinami na jej Instagramie i oglądać komiksy. Jeżeli chcesz się pośmiać, to jesteś w dobrym miejscu.

White Plate

Moim ulubionym, niezmiennie od lat blogiem kulinarnym jest White Plate. Eliza gotuje, piecze, a przede wszystkim czaruje – czaruje takie dania, że gdy tylko pojawia się nowy wpis, umieram z głodu i natychmiast mam na to ochotę.

Poniżej wrzucę kilka zdjęć pochodzących z bloga Elizy. Od razu mówię, nie oglądaj tego jeżeli jesteś głodny. Ja jestem.. i już mam ochotę piec ciasto, bułeczki, zjeśćmakaron i zagryźć ciastkiem.. aaaaa! Idę zrobić włam do lodówki, bo za chwilę zamienię się we wściekłą (i głodną) dziewczynę. 😉

UWAGA! Jeżeli jesteś głodny, oglądasz na własną odpowiedzialność!

To danie nazywa się “Makaron dla wściekłej dziewczyny” – Eliza wie 😉

Człowiek z Wysokiego Zamku

Wiesz co by było, gdyby Niemcy wygrali II Wojnę Światową? Ja nie wiedziałam, dopóki nie zaczęłam oglądać serialu. Ciekawie pokazane, świetne kostiumy, scenografia i scenariusz. Aktorzy rónież dobrze dobrani – idź i obejrzyj. Ja właśnie czekam aż przyjdzie do mnie książka. I już nie mogę się doczekać

To dzisiaj byłoby na tyle. Mam nadzieję, że spodobała Ci się ruda wersja miesięcznika. Jeżeli masz jakieś sugestie, chciałbyś się czymś podzielić, to sekcja komentarzy jest to Twojej dyspozycji.

Będzie mi również miło jak udostępnisz #miesięcznikrudej dalej. 🙂

1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.