5 wskazówek jak przetrwać związek na odległość

Nic tak nie wystawia na próbę – jak odległość. Bycie w związku na odległość jest inne (trudne) i wymaga więcej poświęceń niż normalny związek. Potrzeba więcej cierpliwości, zrozumienia, szczerości, elastyczności, lojalności i wiary. Lecz, nie ma sytuacji bez wyjścia. Dla prawdziwej miłości nie ma limitu kilometrów. Rozłąka i związek na odległość, to jeden z etapów. Ale jak żyć ze świadomością, że nasza druga połówka jest na drugim końcu świata? No cóż.. na początku nie będzie łatwo. Ale jak już ustaliście priorytety, to zapewniam, że będzie Wam łatwiej przez to przejść. No i oczywiście wiadomo, że nic nie jest na stałe – tzn tymczasowe życie na odległość da się okiełznać. Ja powoli się tego uczę. Chciałabym Wam dać kilka wskazówek, które bardzo pomagają mi z tym, że ja jestem tutaj, a moja druga, lepsza połówka – gdzieś tam za wielką wodą. 😉

Przedstawiam Wam 5 wskazówek jak przetrwać związek na odległość.

    1. 100% zaangażowania

Kiedy jesteś w związku na odległość, ważne jest, abyście wiedzieli, że oboje chcecie aby to wyszło. Po co się martwić i zastanwiać, czy druga osoba napewno chce tego samego? Pełne zaangażowanie w związek to jest jedna z najważniejszych zasad. Kochacie się? Chcecie pokonać wszelkie trudności i w przyszłości być razem, zatem szanujcie siebie i swój czas.

     2. Szczerość

Szczerość jest nieodłącznym elementem zaangażowania. Chcesz być w tym związku, więc bądź szczera/y. Jeżeli naprawdę zależy Wam na tym, aby być razem, nie ukrywajcie niczego. Mówcie sobie o wszystkim. Solidne fundamenty związki to podstawa. Później będzie Wam łatwiej, obiecuję.

    3. Rozmowa

Rozmawiajcie o małych i dużych sprawach. Komunikujcie się ze sobą często. Piszcie sobie codziennie wiadomości na ‘dzień dobry’ i na ‘dobranoc’. Wysyłajcie sobie zdjęcia. Czy to poranne zdjęcie z łóżka, czy zdjęcie śniadania bądź obiadu, który teraz jecie. Starajcie się aby odległość, była jak najmniejszym minusem. Idziesz na zakupy? Napisz o tym, zdrób zdjęcie. Musisz być bardziej otwarta/y. Wspominajcie wspólne chwile, śmieszne sytuacje i to co było zanim odległość Was tymczasowo rozdzieliła. Róbcie plany. Planujcie i rozmawiajcie o tym, co będzie jak znowu się spotkacie. Odliczajcie wspólnie dni. To wszystko zbliża jeszcze bardziej ludzi do siebie.

      4. Wypełnij czas – nowe hobby

Ja wiem, że zaraz po rozstaniu nie myśli się o niczym innym, niż o spędzeniu wieczności w łóżku – w towarzystwie czekolady, chipsów i komedii romantycznych. Ale.. na dłuższą metę to nie działa, a wręcz przeciwnie. Zaczyna się myśleć, myśleć i jeszcze więcej myśleć o drugiej połówce. A niestety z nadmiernego myślenia jest więcej szkód niż pożytku. Zatem, powoli zacznij wracać do normalności. Praca, dom – zbyt przygnębiające? To może jakieś nowe hobby? Teraz masz czas, wykorzystaj to. Zawsze chciałaś/eś nauczyć się pływać, szydełkować albo programować? Zrób to! Zacznij działać. Nowe zajęcie, chociaż na trochę odciągnie Cię od negatywnych myśli. I dobrze wiem, co mówię.. Kiedy tylko wróciłam z lotniska, miałam ochotę zakopać się głęboko pod kołdrą i przeczekać.. były filmy, chipsy, czekolada, wino wypite w łóżku. No nie ukrywajmy, było źle.. Ale wzięłam się w garść po dwóch dniach! Tak, dwa dni i już miałam spotkanie w sprawie nowej pracy. Da się? Da! W między czasie założyłam bloga. Długo się z tym wahałam, ale stwierdziłam, że to jest ten czas! I oto jest i piszę do Was. 🙂 Było warto, prawda? Dzięki nowym zajęciom, będziesz mieć nowe tematy do rozmów ze swoją drugą połową.

      5. Miłość

Mówcie sobie, że się kochacie. Uczucia są tutaj bardzo ważne. Tęsknisz za Nią/Nim? Napisz to! Chciałabyś Jej/Mu powiedzieć, jak bardzo Ją/Jego kochasz i nie widzisz świata poza Nią/Nim? Napisz to, nagraj filmik, zaśpiewaj piosenkę albo napisz wiersz. Kreatywność jest po Twojej stronie. Możesz napisać odręcznie list i wysłać. Nic tak nie wzrusza jak odręcznie napisany list. Mówcie i rozmawiajcie o swoich uczuciach tak często, jak czujecie taką potrzebę. Nie duście w sobie nic – życie jest jedno i to jest właśnie ten czas abyście byli szczęśliwi ze sobą i drugą osobą.

goingthedistancegif

Trochę statystyk

Poszperałam trochę i znalazłam statystyki dotyczące związków na odległość. Jedno jest pewne, nie jestem sama i Wy też nie. Niestety są to statystyki obejmujące jedynie Stany Zdjednoczone.

  • 14 milionów par przyznało się, że żyją w związku na odległość
  • 3.75 miliona małżeństw żyje na odległość ze swoją połówką
  • 32.5% wszystkich par żyjących na odległość, poznało się jeszcze w liceum
  • 75% wszystkich zaręczonych par (w pewnym okresie) były w związku na odległość
  • 2.9% wszystkich małżeństw żyje w związku na odległość
  • 10% wszystkich małżeństw zaczynało od związku na odległośćj

Czy jest tutaj ktoś, kto ma podobną sytuację? Jestem ciekawa, jakie Wy macie rady dla osób w związkach na odległość. Bardzo chętnie poczytam Wasze propozycje i rady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty