10 typów ludzi, których spotkasz w metrze

londyńskie metro
10 typów ludzi, których spotkasz w metrze

Jeżdżenie metrem w Londynie ma swoje plusy i minusy.. Super, że szybko można się przemieścić z jednego końca miasta na drugi, lecz nasz portfel odczuje to dosyć mocno. Ceny za transport są wysokie, a sam komfort jazdy jest (moim zdaniem) trochę naciągany. Latem pod ziemią potrafi być nawet 35 stopni! Uwierzcie mi, zatłoczone wagony, wieczne opóźnienia.. sama sobie nawet nie zazdroszczę.

Dzień w dzień, od ponad roku jestem użytkowniczką londyńskiego metra. Powiem jedno.. widziałam już chyba wszystko.. Pijanych, śpiących, żebrzących, płaczących, śpiewających, denerwujących ludzi. Dzieciaki które kładą się na ziemi też już widziałam..

10 typów ludzi, których możesz spotkać w metrze:

  1. RASOWY PODGLĄDACZ – taka osoba zwyczajnie zagląda Ci przez ramię do telefonu, gazety, książki lub innego przedmiotu, który trzymasz w ręce. To ten typ podsunął mi pomysł na ten wpis. 😉

  2. SERIALOWY MANIAK – ma w poważaniu cały otaczający go świat. Ogląda swoje ulubione seriale i nie zwraca zupełnie na nic uwagi. Nie jest to typowo złośliwt typ, ale czasami jak stanie w przejściu, to nic do niego nie dociera.

  3. GRACZ– typ podobny do tego, co wymieniłam wyżej. Tylko, że tutaj następują jeszcze efekty dźwiękowe.. jeżeli graczowi nie idzie rozgrywka, potrafi zacząć prychać, wzdychać a nawet widziałam przypadek, że koleś zaczął tupać nogami i machać rękoma jak ośmiornica.

  4. POCHŁANIACZ INFORMACJI – najczęściej widywany z gazetą pod pachą. Rozpościera swe ramiona i szturcha wszystkich dookoła. Pół biedy jak siedzi, ale jeżeli taki osobnik stoi, to nie dość, że przy każdym hamowaniu leci w tłum, to jeszcze dzięki ogromnej gazecie potrafi zająć połowę przestrzeni w wagonie. Mi się kiedyś zdarzyło, że koleś stojący przede mną (ale twarzą w moją stronę), za każdym razem gdy przerzucał stronę, to smyrał mnie po włosach rogiem gazety. Bajecznie, prawda? 😉

  5. MAKIJAŻYSTKA – wagon w pociągu traktuje jak swoją łazienkę. Nakładanie całego makijażu to dla nich pikuś, malowanie paznokci tak samo. Jeżeli macie ochotę poczytać więcej na temat tej grupy, to wyżej znajdziecie link do wpisu ⬆⬆⬆

  6. KORPO-GARNIAK – gładko uczesany, lakierki wypastowane, koszula wyprasowana i spodnie w kancik. Laptop obowiązkowo na kolanach. Typ wiecznie zajęty, dłubiący coś w swoim komputerku. Totalnie nieszkodliwy dla społeczeństwa.

  7. ŻÓŁW – osoba z plecakiem – tłok w metrze? Niemożliwe! A co tam, wepchnę się z moim malutkim plecakiem, przecież nikt nie zauważy! Wierzę, że dla tego typu ludzi, w piekle będzie osobne miejsce. Kiedy jeszcze miałam przyjemność podróżować Central Line (czyt. najbardziej zatłoczona i gorąca linia w Londynie), na ostatnią chwilę wepchnął się młody chłopak. Miejsca już w ogóle nie było, oddychać się nie dało.. a na plecach miał ogromny plecak, zakładam, że jechał do pracy.. ale nikt się nie pakuje na cały tydzień, co? Plecak dyndał mi przed twarzą i za każdym razem jak pociąg hamował, to plecak centralnie wjeżdżał mi w twarz.. Ciężko było mi coś powiedzieć, bo był taki ścisk, że ręką w kieszeni nie mogłam ruszyć Nie dość, że koleś był wysoki na 2 metry, to jeszcze miał słuchawki w uszach. 30 minut jazdy z plecakiem na twarzy i starczy mi do końca życia.

  8. RODACY – moi rodacy zasługują na osobną kategorię. Ilekroć spotykam takiego (lub takich) w metrze, od razu wiem, że to ‘moi’. Cechy charakterystyczne – z reguły występują w stadzie. Im większe, tym lepsze. W ręku obowiązkowo piwo lub inny trunek z procentami. Przy sobie zawsze ma przenośny zestaw do odtwarzania muzyki. Jeżeli aktualnie takiego przy sobie nie posiada, to wtedy zaczynają się rozmowy. Z reguły można usłyszeć, że “o, stary! a wiesz, że.. ja bym zrobił to lepiej!”, “Te jedzenie to mnie tutaj wykończy! Jak dobrze, że rodzice wysyłają mi paczki w jedzeniem.” albo “To co, jeszcze po jednym?” Nigdy nie sprzątają po sobie puszek, odwracają się za siebie i zostawiają na oknie. Jeżeli taki osobnik jedzie sam, to z reguły piwo trzyma pod kurtką, owinięte w reklamówkę. Kiedy myśli, że nikt nie widzi (ja widzę!), to wyjmuje, szybko bierze łyka i z powrotem za pazuchę.

  9. ŚPIĄCA KRÓLEWNA – znaki szczególne to opadająca opadająca głowa, zamknięte oczy i otwarta buzia. Czasami taka osoba siądzie na miejscu z pierwszeństwem i śpi. Jako, że śpi, to nie widzi, że ktoś mógłby potrzebować tego miejsca bardziej niż on.

  10. POSZUKIWACZ SKARBÓW – jeden z najbardziej odrażających pasażerów w londyńskim metrze. Dłubie, ogląda.. a czasami preprowadza kontrolę jakości – myśli, że nikt nie widzi. Hahaha! Ja widzę! Wszyscy widzą!Świat jest pełen niespodzianek – mniejszych bądź większych i to jest fajne. Cieszy mnie to, że każdy dzień jest inny.

Kochani, nie zapominajmy o szacunku do drugiego człowieka. Jeżeli widzisz, że ktoś starszy potrzebuje miejsca, ustąp mu. Jeżeli widzisz kobietę w ciąży, zapytaj się czy nie chciałaby sobie usiąść. Bądźmy ludźmi i pomagajmy innym w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty